“Писанкарство – спосіб вираження національної ідентичності українців та любові до традицій”
Традиція писанкарства в Україні це давнє мистецтво, що існує більше тисячі років ще із часів дохристиянської культури.
На початку 20- го століття в Україні писанкарство зазнало утисків через заборону релігійних традицій, однак в останні десятиліття інтерес до цього мистецтва і в Україні і для українців за її межами відроджується.
До мистецтва писанкарства долучилися і студенти 1 курсу спеціальності “Фармація, промислова фармація” медико-фармацевтичного факультету БДМУ разом з кураторами доц. Оленою Крупко, Аллою Великою та Надією Панасенко.
На кафедрі медичної та фармацевтичної хімії було проведено захід який поєднав знання хімії із традиціями писанкарства, а саме хімії кольорів харчових барвників, які широко використовують для фарбування писанок.
Доц. кафедри Олена Крупко розказала студентам про будову, структуру, властивості та сфери застосування харчових бавників.
У дружній атсосфері усі учасники заходу ознайомилися також із особливостями української традиції – писанкарства: значенням кольорів та символів, відображення символів на писанках в залежності від різних регіонів України та із великим інтересом поринули у сам процес створення писанок.
Писанкарство – це одна із традицій українців. Тож давайте продовжувати тисячолітні традиції наших предків та збагачувати українську культуру разом!