Історія факультету

Історія медико-фармацевтичного факультету

Спеціальність «Фармація, промислова фармація»

 

Фармацевтична наука та освіта на Буковині має свою історію.

Так, кафедрою загальної хімії Чернівецького державного медичного інституту (нині Буковинського державного медичного університету) під керівництвом доцентів А.І. Лопушанського та В.П. Денисенко активно здійснювався органічний синтез біологічно активних речовин, похідних четвертинних амонійних солей, вивчалася їх будова та фізико-хімічні властивості. Кафедрами мікробіології під керівництвом професора Палія Г.К., кафедри фармакології під керівництвом професора Піська Г.Т. та ін. проводився первинний скринінг їх біологічної активності. В результаті кропіткої роботи багатьох наукових колективів у медичну практику були впроваджені відомі нині антимікробні засоби «Етоній» та «Декаметоксин».

Підготовка  студентів за напрямком «Фармація» розпочато ще в 2001 р., коли була отримана ліцензія на підготовку фахівців за спеціальністю 7.12020102 «Клінічна фармація», ОКР «спеціаліст». Перший випуск за цією спеціальністю відбувся у 2006 році.

Власне фармацевтичний факультет Буковинського державного медичного університету був створений у серпні 2004 року. Навчання за заочною формою у медичному університеті розпочато 2005 року. У сучасних економічних умовах невпинно зростає число осіб які прагнуть поєднання їх професійної діяльності з отриманням нових освітніх рівнів за обраною спеціальністю або здобути другу вищу освіту. Вони стали основною передумовою формування заочної форми навчання на факультеті. Заочна форма навчання розрахована насамперед на тих, хто працює за напрямком майбутньої спеціальності або вже отримав за обраним фахом освітньо-кваліфікаційний рівень  молодший спеціаліст, освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр, освітній ступінь молодший бакалавр.

З 2016 року розпочато підготовку студентів за спеціальністю 226 «Фармація»/«Фармація, промислова фармація”, освітнього ступеня «магістр».

У 2019 р. отримано ліцензію на розширення провадження освітньої діяльності з метою підготовки іноземців та осіб без громадянства за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація», освітній ступінь «магістр».

У 2021 році отримано сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» другий (магістерський) рівень (сертифікат № 1679від 11.06.2021 р.)

У зв’язку із затвердженням Стандарту  вищої  освіти  зі спеціальності  226  Фармація,  промислова фармація галузі  знань  Охорона  здоров’я  для другого  (магістерського)  рівня вищої освіти (затверджено та введено в дію наказом Міністерства освіти і науки України від 04.11.2022 №981), ініційовано та проведено перегляд та оновлення ОПП «Фармація, промислова фармація» другого (магістерського) рівня вищої освіти, спеціальність 226 «Фармація, промислова фармація», спеціалізація 226.01 «Фармація», галузь знань 22 «Охорона здоров’я» (затверджена вченою радою БДМУ 21.06.2023 (протокол № 14) та введена в дію з 01.09.2023 наказом ректора від 31.08.2023 № 311-Адм). Освітньо-професійна програма постійно переглядається та оновлюється.

 У становлення і розвиток факультету вагомий внесок зробив перший декан Присяжнюк Петро Васильович, к.х.н., доцент кафедри медичної та фармацевтичної хімії (2004-2018 рр.).

З 1 вересня 2018 року керівником факультету є Паліброда Надія Михайлівна, к.мед.н., доцент кафедри внутрішньої медицини.

 

Освітній процес на факультеті забезпечують 17 кафедр університету, близько 100 науково-педагогічних працівників, серед яких 16 докторів наук, 70 кандидатів наук, в т.ч. 15 кандидатів фармацевтичних наук, 15 професорів та 47 доцентів.

 

На сьогодні набір студентів здійснюється за спеціальністю  «Фармація, промислова фармація» (освітній ступінь – магістр) за двома формами здобуття вищої освіти (денна та заочна), на основі:

  • повної загальної середньої освіти (після 11 класу) за денною формою з терміном навчання 5 років;
  • раніше здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» з терміном навчання 4 роки за денною формою та 4,5 роки за заочною формою здобуття вищої освіти.

 

Слід відмітити, що завдяки активній позиції нашого університету та роботі адміністрації на факультеті відновлено бюджетні місця. За роки діяльності факультету випущено понад 1500 фармацевтичних фахівців з вищою освітою. Широкий спектр професійних можливостей та безпроблемне працевлаштування обумовлюють зростання популярності навчання на фармацевтичному факультеті. Успішна підготовка фахівців базується на залученні потужного кадрового потенціалу, наявності сучасної матеріально-технічної бази, поєднанні традиційних аудиторних занять із елементами дистанційного навчання, онлайн-лекцій та консультацій, використання серверу дистанційного навчання.

Об’єктивним показником успішності студентів факультету є результати складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ): етап 1, інтегрований тестовий іспит  «Крок 1. Фармація» та іспит з англійської мови професійного спрямування, а також етап 2 «Крок 2. Фармація». Традиційно студенти-фармацевти БДМУ займають найвищі позиції у рейтингу університетів України за результатами складання ЄДКІ, що свідчить про високий рівень освіти.

Для формування відповідних знань у навчальних планах передбачено як фармацевтичні, так і клінічні дисципліни, навчальні та виробничі практики.

Деканат активно залучає роботодавців до освітнього процесу, організовує зустрічі зі студентами випускних курсів.

З 2022-2023 н.р. завдяки співпраці з роботодавцями практики для студентів 5 курсу є безкоштовними та проводяться в таких аптечних мережах, як: ПП «Подорожник», ПП «Фармацевтична компанія «Здорова родина», ТзОВ «3 і» та ТзОВ «Дасігна Чернівці». Завдяки співпраці із  фармацевтичними виробництвами (АТ «Галичфарм», ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»», корпорація «ЮРІЯ-ФАРМ») організовуються онлайн-зустрічі у форматі віртуального 3D туру, де студенти мають можливість побачити постадійне виробництво лікарських засобів від створення до транспортування на склади у відповідності до вимог GMP.

 

Після завершення навчання і отримання дипломів про вищу фармацевтичну освіту за обраною спеціальністю, випускники проходять однорічну інтернатуру і отримують сертифікати «фармацевта-спеціаліста» та можуть працювати  на  посадах, що відповідають професіям керівників та професіоналів у сфері фармації: Фармацевт;  Фармацевт-аналітик;  Фармацевт-токсиколог та відповідні керівні посади  фармацевтичних  (аптечних) закладів охорони здоров’я та їх структурних підрозділів, зазначений перелік не є вичерпним.

З 1 вересня 2024 року факультет перейменовано на медико-фармацевтичний факультет (наказ 06-о від 30.08.2024), приєднано контингент іноземних студентів спеціальності «Медицина».

Відповідно до наказу ректора Університету від 13.09.2024 року № 404-Адм до складу медико-фармацевтичного факультету наразі входять 10 кафедр:

  1. біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії;
  2. внутрішньої медицини;
  3. медичної біології та генетики;
  4. медичної та біологічної фізики і медичної інформатики;
  5. медичної та фармацевтичної хімії;
  6. педіатрії та дитячих інфекційних хвороб;
  7. суспільних наук та українознавства;
  8. фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії;
  9. фармації;
  10. фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата.

 

 

Фармація — одна з найдавніших сфер людської діяльності, яка зародилася на зорі цивілізації для забезпечення найважливішої потреби людини – бути здоровою.

Контакти

Copyright © 2022. All rights reserved. З любов’ю до декана від Doctor MOM