Новини‎ > ‎

Запис без заголовка

опубліковано 5 груд. 2013 р., 23:37 Деканат ‎(фармацевтичний факультет)‎ ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 6 груд. 2013 р., 00:29 ]

Кураторами фармацевтичного факультету були проведені виховні години присвячені 100-річчю з дня народження М.М. Амосова

«Сердце, тебе не хочется покоя»......

Якщо серцю не хочеться спокою – це вже не поетичні рядки з пісні Леоніда Утьосова, це може бути аритмія, фібриляція або інші «неврози» дорогоцінного органу. Добре, якщо серце «хвилюється» коли ми бачимо об’єкт симпатії і не зовсім, коли воно турбує нас без причини. Ювелірна справа – операція на серці. До Вашої уваги геній - Микола АмосовТакими рядками розпочались виховні години у групах фармацевтичного факультету цього тижня.

6 грудня 2013 року медична спільнота України відзначає 100-річчя з Дня народження видатного лікаря-хірурга, вченого, письменника, громадського діяча, академіка, дійсного члена Національної академії наук України, першого директора Київського науково-дослідного інституту серцево-судинної хірургії Миколи Михайловича Амосова.

Враховуючи видатний внесок Миколи Амосова у розвиток науки, медицини, літератури, внесення 100-річчя з дня його народження до Календаря пам’ятних дат, до відзначення яких ЮНЕСКО долучатиметься у 2012-2013 роках, затвердженого Резолюцією 36С/15 36-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (25 жовтня - 10 листопада 2011 р., м. Париж), Верховна Рада України постановила оголосити 2013 рік роком Миколи Амосова у галузі медицини та відзначити на державному рівні 100-річчя з дня його народження.

В зв‘язку з цією пам’ятною датою куратори 1-5 курсів фармацевтичного факультету провели виховні години на яких обговорювали життя та творчий шлях Миколи Михайловича.

Присвятивши свою діяльність медицині, видатний кардіохірург Микола Амосов застерігав від надмірної віри в неї. Він критично ставився до її догм, головна з яких — всі хворі, навіть якщо цього поки що не знають. Амосов вчив, що здоров’я потрібно добувати самому за допомогою обмежень і навантажень. Символ епохи, яка минула, легенда кардіології, знаний філософ, політик, прозаїк, Микола Михайлович Амосов залишився кумиром для сотень своїх учнів, рятівником для тисяч пацієнтів та ідеалом для прихильників його великої волі й таланту.

Хірург Олександр Олександрович Вишневський говорив, що в галузі медичної науки незамінних немає, оскільки вона постійно рухається вперед і ставить перед людством нові проблеми і завдання. Та коли її творцями є люди такої величини, як Микола Михайлович Амосов, вони назавжди залишаться незамінними і неперевершеними, пам’ять про них житиме у віках.

"Якби можна почати жити спочатку — я вибрав би те ж саме: хірургію і на додаток — мудрування над "вічними питаннями" філософії: істина, розум, людина, суспільство, майбутнє людства", — з упевненістю говорив Микола Амосов.

Інформацію підготувала куратор 2 групи 2 курсу Грозав Аліна Миколаївна