Новини


Шановні викладачі, студенти, провізори-інтерни, колеги!

Запрошуємо Вас на урочистості та концерт з нагоди Дня фармацевтичного працівника

які відбудуться 11 вересня 2018 року о 17.00 в приміщенні палацу "Академічний" (вул. Шіллера, 11).

З повагою, оргкомітетДО 70-РІЧЧЯ БДМУ ТА 10-РІЧЧЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ. 17 квітня відбувся круглий стіл для випускників спеціальності “Клінічна фармація” із практичними провізорами клінічними “Клінічна фармація: реалії сьогодення”, організований куратором 1 групи 5 курсу провізорів клінічних доцентом кафедри фармакології Інною Кишкан.


На зустріч зі студентами були запрошені випускники БДМУ за спеціальністюКлінічна фармація”: к. фарм. н. Оксана Шлюсар (випускниця 2006 р.), Світлана Жарко (випускниця 2008 р.), Віктор Яремко (випускник 2009 р.) та Ірина Божичко (випускниця 2010 р.), які розповіли про свій професійний шлях у лікувально-профілактичних закладах, в аптечній мережі, на фармацевтичній фірмі та науково-педагогічній роботі.

Почесними гостями круглого столу були професор кафедри фармакології Раїса Косуба, яка ознайомила присутніх з історією становлення клінічної фармації на Буковині та начальник відділу фармацевтичного супроводу ОКУ “Центр” Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА в Чернівецькій області Гельфан Акжигітов, який надав інформацію про можливості працевлаштування випускників даної спеціальності.

На початку круглого столу куратор, доцент Інна Кишкан звернула увагу присутніх на те, щоКлінічна фармація” – універсальна спеціальність, яка майбутньому провізору клінічному дає ґрунтовні хіміко-фармацевтичні, фармакоекономічні та медико-біологічні і, особливо, клінічні знання при вивченні основ клінічної медицини, фармакотерапії, клінічної фармакології та інших. Провізор клінічний більше, ніж лікар вивчає клінічну фармакологію, а також клінічні дисципліни, яких немає у планах підготовки лікаря: клінічне дослідження лікарських засобів, загальна фармакокінетика та фармацевтична опіка. Тому провізор клінічний, який добре обізнаний із медициною та фармацією, є грамотним фахівцем у питаннях взаємодії ліків, розрахунку вартості лікування, генеричної чи фармакотерапевтичної заміни з урахуванням супутньої патології у хворого, моніторингу побічних реакцій при медичному застосуванні ліків та умов раціональної фармакотерапії.

Цього навчального року випускники спеціальності “Клінічна фармація” вперше складатимуть державний випускний іспит з організації та управління у фармації (замість фармакоекономіки), як у студентів спеціальності “Фармація” ОКР “Спеціаліст”, розповідає доцент Інна Кишкан, що, можливо, у подальшому дозволить провізорам клінічним проходити підвищення кваліфікації за спеціалізацією “провізор-організатор”, яка необхідна для завідувачів аптек.

У Буковинському державному медичному університеті підготовка провізорів клінічних здійснюється з 2001 року. За цей період відбулося 8 випусків фахівців за – диплом провізора клінічного отримали 402 випускника, після чого вони мають можливість навчатися в інтернатурі за спеціальністю на факультеті післядипломної освіти БДМУ.

Працевлаштування випускників


Практично усі випускники працюють за фахом. Кращі випускники залишилися на профільній кафедрі фармації БДМУ для науково-педагогічної роботи, 13 – працевлаштовані в закладах охорони здоров’я Чернівецької області, а саме, в обласній клінічній лікарні (2), обласній дитячій клінічній лікарні (2), лікарні швидкої медичної допомоги (3), обласній психіатричній лікарні (2), по 1 випускнику в обласному центрі екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, обласному клінічному протитуберкульозному диспансері, Кіцманській та Сокирянській ЦРЛ. Значно привабливою для провізорів клінічних є сфера фармацевтичного бізнесу, де понад 25 випускників працюють маркетологами, медичними та фармацевтичними представниками фармацевтичних компаній. Більшість випускників спеціальності “Клінічна фармація” працевлаштовані в аптечних установах м. Чернівці та Чернівецької області, а також у сусідніх Хмельницькій, Івано-Франківській та інших областях на посаді провізора і лише декілька – на посаді провізора клінічного.

Історичне становлення спеціальності в університеті


Професор Раїса Косуба цікаво розповіла присутнім історичні етапи становлення спеціальностіКлінічна фармаціяна Буковині, звернула увагу на важливість участі провізорів клінічних у створенні локальних формулярів лікарських засобів, роботу в складі фармакотерапевтичних комісій, проведення моніторингу побічної дії ліків та місце провізорів клінічних у раціональній фармакотерапії.

Робота в аптечних закладах


Гельфан Акжигітов звернув увагу присутніх, що у Чернівецькій області тільки 10 аптек отримали ліцензії на виготовлення лікарських препаратів, із яких працюють лише 5. Втрачається виробнича функція аптечних закладів, які займаються переважно реалізацією готових лікарських засобів. Тому основне завдання аптеки – проведення консультативно-інформаційної роботи щодо умов раціонального, безпечного й економічно доступного застосування ліків. І саме провізор клінічний, маючи хороші клінічні знання, в сучасних умовах стає незамінним для роботи в аптечних закладах. Керівники аптечних закладів та лікувальних установ Буковини відмічають досить хорошу підготовку провізорів клінічних, особливо, при проведенні фармацевтичної опіки пацієнтів і лікарів при відпуску рецептурних та безрецептурних ліків, генеричної заміни з урахуванням матеріальних можливостей хворих та при підготовці локальних формулярів у лікувально-профілактичних закладах.

Практична значимість отриманих в університеті знань

Оксана Шлюсарасистент кафедри фармації БДМУ зазначила, що свою професійну діяльність розпочинала в аптеці від посади фармацевта до завідуючої аптечним закладом. І саме досвід роботи в аптеці неабияк знадобився для подальшої педагогічної діяльності на кафедрі, оскільки для студента важливо пояснити практичну значимість отриманих знань, що важко зробити за допомогою лише теорії та книг. Також відмітила високу значимість роботи в аптеці саме провізора клінічного, оскільки більш глибокі знання клінічних дисциплін дозволяють сьогодні раціонально, економічно вигідно та більш безпечно для здоров’я відвідувачів відпускати лікарські засоби.

Світлана Жаркопровізор ТОВФФ Центр-Буковиназвернула увагу присутніх, що на фармацевтичному ринку постійно зявляються нові вітчизняні та імпортні лікарські препарати, тому необхідно завжди бутина висоті”, добре орієнтуватися у величезному потоці фармацевтичної інформації, удосконалювати свої знання. Оскільки саме до провізора клінічного пацієнти звертаються як до консультанта за порадою. Не боятись використовувати довідникову літературу для уточнення дози чи часу прийому лікарського засобу, навпаки, пацієнти будуть вам за це вдячні. Приходячи в аптеку пацієнт у першу чергу, хоче поділитись наболілим, і деколи тепле слово, співчуття та підтримка змінить його сумні очі на вдячну посмішку. А це робить кожного із нас щасливим і повним сил до нових звершень.

Віктор Яремкопровізор клінічний обласної клінічної лікарні зауважив, що для Україниклінічна фармаціяпорівняно нове. Проте провізори клінічні здатні внести у вітчизняну систему охорони здоров’я чималу кількість позитивних змін, зокрема, донесення та реалізація передових практик щодо лікування захворювань, попередження побічної дії ліків, що в свою чергу, призведе до зменшення необґрунтованих витрат як на процес лікування, так і на боротьбу з можливими ускладненнями фармакотерапії.

Ірина Божичкомаркетолог препаратів рецептурного відділу ПАТФармакрозповіла, що робота дуже активна, цікава й різнобічна. Фахівець задоволена своєю професією і отримані під час навчання знання використовує на всіх етапах своєї професійної діяльності. Глибоко переконана, що провізор клінічний, який любить свою спеціальність, завжди знайде застосування своїм знанням.

Під час зустрічі студенти цікавилися, на що більше уваги звернути тим, хто планує працювати менеджером чи медичним представником фармацевтичної фірми, які питання при співбесіді задають провізору клінічному, що претендує на посаду маркетолога фармацевтичної компанії та іншими практичними порадами, які слід врахувати при виборі місця працевлаштування.

Випускник Роман Віннічук зазначив, що організована зустріч із старшими колегами допомогла оцінити досить широкий спектр можливих місць працевлаштування й почути враження про безпосередню роботу в аптеці, лікарні, фармацевтичній фірмі та отримати корисні практичні поради ізперших уст”.

 

Благодійна акція

опубліковано 27 груд. 2013 р., 03:53 Деканат ‎(фармацевтичний факультет)‎ ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 27 груд. 2013 р., 06:01 ]

Допоможи святому Миколаю прийти до дітей сиріт

Милосердя - це милість серця. Ми самі вирішуємо, чи відкриті наші серця, щоб його дарувати. Адже так важливо ділитись своєю добротою й розумінням, проявляти щедрість та безкорисливість до людей, які хочуть відчути радість. Це зовсім неважко. Інколи достатньо однієї посмішки чи простягнутої руки, щоб хтось відчув твою підтримку.

17 грудня за підтримки декана фармацевтичного факультету Присяжнюка П.В. студенти та викладачі факультету прийняли активну участь у благодійній акції до Дня Святого Миколая для дітей будинку-інтернату "Ромашка" в с.Оршівці Кіцманського району, організовану кураторами фармацевтичного факультету та студентським деканом Якуб'як А.В.  Ідея про необхідність почати допомагати якому-небудь дитячому будинку з'явилась уже давно і зараз це стало традицією.  Це стало святом не лише для дітей, а й для нас. Важко описати почуття, коли ти бачиш настільки щирі усмішки і погляд, наповнений безмірною радістю.

Про що мріють ці діти? Хтось про звичайну іграшку, хтось про гарний одяг, хтось про родинне тепло... В такі хвилини відчуваєш себе потрібним. Це те, найнезначніше, що можемо дати їм ми. Кожен із нас може стати тим, через кого Господь відповість на їх молитви.

 Інформацію піготували: студенський декан Якуб'як Анна та голова інформаційно правової комісії Кривецька Стефанія

Запис без заголовка

опубліковано 5 груд. 2013 р., 23:37 Деканат ‎(фармацевтичний факультет)‎ ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 6 груд. 2013 р., 00:29 ]

Кураторами фармацевтичного факультету були проведені виховні години присвячені 100-річчю з дня народження М.М. Амосова

«Сердце, тебе не хочется покоя»......

Якщо серцю не хочеться спокою – це вже не поетичні рядки з пісні Леоніда Утьосова, це може бути аритмія, фібриляція або інші «неврози» дорогоцінного органу. Добре, якщо серце «хвилюється» коли ми бачимо об’єкт симпатії і не зовсім, коли воно турбує нас без причини. Ювелірна справа – операція на серці. До Вашої уваги геній - Микола АмосовТакими рядками розпочались виховні години у групах фармацевтичного факультету цього тижня.

6 грудня 2013 року медична спільнота України відзначає 100-річчя з Дня народження видатного лікаря-хірурга, вченого, письменника, громадського діяча, академіка, дійсного члена Національної академії наук України, першого директора Київського науково-дослідного інституту серцево-судинної хірургії Миколи Михайловича Амосова.

Враховуючи видатний внесок Миколи Амосова у розвиток науки, медицини, літератури, внесення 100-річчя з дня його народження до Календаря пам’ятних дат, до відзначення яких ЮНЕСКО долучатиметься у 2012-2013 роках, затвердженого Резолюцією 36С/15 36-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (25 жовтня - 10 листопада 2011 р., м. Париж), Верховна Рада України постановила оголосити 2013 рік роком Миколи Амосова у галузі медицини та відзначити на державному рівні 100-річчя з дня його народження.

В зв‘язку з цією пам’ятною датою куратори 1-5 курсів фармацевтичного факультету провели виховні години на яких обговорювали життя та творчий шлях Миколи Михайловича.

Присвятивши свою діяльність медицині, видатний кардіохірург Микола Амосов застерігав від надмірної віри в неї. Він критично ставився до її догм, головна з яких — всі хворі, навіть якщо цього поки що не знають. Амосов вчив, що здоров’я потрібно добувати самому за допомогою обмежень і навантажень. Символ епохи, яка минула, легенда кардіології, знаний філософ, політик, прозаїк, Микола Михайлович Амосов залишився кумиром для сотень своїх учнів, рятівником для тисяч пацієнтів та ідеалом для прихильників його великої волі й таланту.

Хірург Олександр Олександрович Вишневський говорив, що в галузі медичної науки незамінних немає, оскільки вона постійно рухається вперед і ставить перед людством нові проблеми і завдання. Та коли її творцями є люди такої величини, як Микола Михайлович Амосов, вони назавжди залишаться незамінними і неперевершеними, пам’ять про них житиме у віках.

"Якби можна почати жити спочатку — я вибрав би те ж саме: хірургію і на додаток — мудрування над "вічними питаннями" філософії: істина, розум, людина, суспільство, майбутнє людства", — з упевненістю говорив Микола Амосов. 

 Інформацію підготувала куратор 2 групи 2 курсу Грозав Аліна Миколаївна

опубліковано 11 вер. 2013 р., 10:53 Деканат ‎(фармацевтичний факультет)‎ ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 27 груд. 2013 р., 06:48 ]День фармацевтичного працівника

опубліковано 18 вер. 2012 р., 23:51 Деканат ‎(фармацевтичний факультет)‎ ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 19 вер. 2012 р., 00:12 ]

Шановні викладачі та студенти фармацевтичного факультету Буковинського державного медичного університету, працівники фармацевтичної галузі!

опубліковано 18 вер. 2012 р., 09:26 Деканат ‎(фармацевтичний факультет)‎ ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Щиро вітаю Вас з професійним святом – Днем фармацевтичного працівника. Професія провізора, фармацевта вимагає відповідальності та відданості обраній справі, адже від Вашої праці значною мірою залежить збереження здоров'я і благополуччя людей.

На сьогодні фармацевтична галузь проходить шлях динамічного розвитку, активно залучаючи у виробництво сучасні наукові досягнення й розробки, впроваджуючи європейські стандарти задля поліпшення якості та збагачення ринку медичними препаратами та обладнанням.

Буковинський державний медичний університет – сучасний навчальний заклад, який готує висококваліфікованих спеціалістів для наукової і практичної фармації – активно долучається і сприяє розвитку фармацевтичної галузі та вищої фармацевтичної освіти.

Фармацевтичному факультету БДМУ цьогоріч виповнилося вісім років, і сьогодні – це повноцінна складова вищої медичної школи європейського зразка. До складу факультету входить сім кафедр; щорічно оновлюються та вдосконалюються науково-методична та матеріально-технічна бази; у структурі факультету знаходяться науково-дослідна ділянка для вирощування лікарських рослин, навчально-виробнича аптека, яка має ліцензію на виготовлення ліків.

Випускники фармацевтичного факультету Буковинського державного медичного університету працюють у лікувально-профілактичних установах, у лабораторіях судмедекспертизи, клінічних лабораторіях, завідувачами аптек, викладачами та керівниками освітніх закладів в області та за її межами.

Бажаю усім, хто працює у фармацевтичній галузі, працівникам аптечної мережі, науковцям, управлінцям, викладачам і студентам нових звершень, здійснення усіх задумів, міцного здоров’я. Бажаю Вам частіше бачити вдячність на обличчях людей за Вашу доброзичливість, уважність та професіоналізм.

З повагою,
Ректор                                                                                     Т.М.Бойчук

Вітаємо на нашому сайті

опубліковано 26 груд. 2010 р., 10:22 Станіслав Мазурчак ‎(БДМУ, Україна)‎   [ оновлено 17 квіт. 2012 р., 07:01 ]1-6 of 6